Akademia Piłkarska „Bielik” została szkółką partnerską Górnika Zabrze!

12 września 2013

Dokładnie rok temu odbył się pierwszy trening Akademii Piłkarskiej „Bielik” i właśnie w tą rocznicę kolejne ważne wydarzenie zapisało się w kalendarium „Bielika”. To właśnie dziś podpisaliśmy umowę o współpracy z 14-krotnym mistrzem Polski, czyli z Górnikiem Zabrze!

Podpisanie umowy nastąpiło podczas konferencji prasowej w siedzibie Górnika Zabrze, a samą umowę podpisaliśmy w towarzystwie prezesa Górnika Zabrze – Artura Jankowskiego oraz wiceprezesa – Krzysztofa Maja. Zgodnie z jej założeniami najbardziej uzdolnieni zawodnicy naszej Akademii mogą w przyszłości trafić do grup młodzieżowych Górnika Zabrze.

Umowa zakłada także wzajemne wsparcie szkoleniowe oraz marketingowe. W przyszłości będą się odbywały kolejne spotkania z zawodnikami Górnika, a chłopcy trenujący w „Bieliku” będą mieli okazję wyprowadzać zawodników Górnika Zabrze na murawę w meczach T-Mobile Ekstraklasy 🙂

Zależy nam, aby młodzi adepci piłki nożnej byli szkoleni przez najlepszych fachowców, takich jak właśnie Piotr Gierczak i Jacek Wiśniewski. Obaj nasi byli zawodnicy są gwarancją wysokiego poziomu szkolenia i autorytetami dla młodych chłopców. Wierzymy więc, że swoją pasję przekażą swoim podopiecznym, którzy w przyszłości zasilą szeregi Górnika – mówił podczas konferencji prasowej wiceprezes Górnika, Krzysztof Maj.

Chciałbym podziękować za możliwość współpracy. Będziemy starali się szkolić młodych chłopaków, jak najlepiej. Mam nadzieję, że w przyszłości kilku naszych wychowanków zasili szeregi drużyn młodzieżowych Górnika, a dla nas jest to doskonała promocja – powiedział Piotr Gierczak. – Będziemy naprawdę szczęśliwi, gdy chociaż jeden nasz zawodnik zadebiutuje w pierwszym zespole –  dodał z kolei Jacek Wiśniewski.

Bardzo się cieszymy, że dołączyliśmy do grona szkółek partnerskich Górnika Zabrze! 🙂