AP Bielik – MOSiR Stal Zabrze

3 listopada 2014

W dobrych humorach zakończyli swoją pierwszą ligową rundę nasi najstarsi zawodnicy. W niedzielne, słoneczne przedpołudnie spotkaliśmy się z rówieśnikami z drużyny MOSiR Stal Zabrze aby rozegrać ostatni mecz w rundzie jesiennej rozgrywek Ligi Młodzików 2002 zorganizowanej przez Podokręg Zabrze. Tym razem nasza kadra liczyła aż 18 zawodników i cieszymy się, że każdy z nich miał możliwość zaprezentowania się przed liczną 😉 grupą naszych kibiców.
Pierwsza połowa była dość wyrównana, nasi piłkarze 😉 rozpoczęli spotkanie w trochę „sennych” nastrojach ale z każda minutą „budzili się” 😉 i gra w wykonaniu AP Bielik wyglądała coraz lepiej. W drugiej połowie Bieliki wyraźnie przeważały na boisku i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:3.

Dla naszej drużyny celne trafienia zaliczyli:
Kuba Gawliczek – 2 gole
Mateusz Burkowski – 1 gol
Mateusz Wnuk – 1 gol
oraz … padł jeden gol samobójczy

Drużyna AP Bielik wystąpiła w składzie :
Mateusz Burkowski (K), Jakub Matuszczyk, Jakub Gawliczek, Jakub Nowak, Jakub Kuczka, Krzysiu Wnuk, Mateusz Wnuk, Marcin Tomaszowski, Rafał Kończa, Jakub Sladkowski, Patryk Kalemba, Jakub Mostowski, Alex Lessner, Dawid Draga, Romek Panicz i Bartek Bodziach.
W bramce stanęli: Jakub Wysota i Adam Kończa.

Podsumowując, nie tylko dzisiejsze spotkanie ale cała runda jesienna naszych Bielików były pełne wrażeń. Cieszymy się bardzo, że zdobywali kolejne doświadczenia, co tydzień spotykając się z kolegami z lokalnych drużyn i rozgrywając swoje pierwsze ligowe mecze. Nawet wtedy, gdy nasza gra nie zawsze układała się tak, jak byśmy tego chcieli, chłopcy z podniesioną głową podchodzili do kolejnego spotkania i starali się dać z siebie wszystko 🙂 Wciąż się uczymy i wiele pracy jeszcze przed nami, jednak prawie zawsze waleczna postawa naszych zawodników oraz widoczne postępy w grze pozwalały nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.

W tym wieku wyniki nie są najważniejsze, oczywiście młodych piłkarzy cieszą strzelane gole i wygrywane mecze, jednak pamiętamy o tym, że bardzo ważnym czynnikiem w szkoleniu dzieci w tym wieku jest poznawanie podstaw techniki piłkarskiej. Nie zapominamy o dobrej zabawie i czerpaniu radości z gry w piłkę nożną.
Tego się trzymamy i trenujemy z jeszcze większym zaangażowaniem 😉

Zapraszamy do oglądania fotogalerii z niedzielnego meczu.