III miejsce Bielików na Turnieju w Świerklanach

31 stycznia 2016

W sobotę rano zawodnicy naszej Akademii z rocznika 2005 wyruszyli do Świerklan, aby rywalizować w Turnieju o Puchar Gminy Świerklany.

AP Bielik trafił do grupy „B” z takimi zespołami jak Forteca Świerklany, MKS Żory , RKP ROW Rybnik oraz APN Knurów. Nasi podopieczni przebrnęli przez etap grupowy nie przegrywając meczu. W półfinale naszym rywalem okazał się „sąsiad zza miedzy”  MKS „Pogoń” Ruda Śląska, więc kibice mieli okazję zobaczyć bardzo ciekawe i zacięte derby 🙂 Mecz był bardzo emocjonujący i stał na wysokim poziomie. Obfitował w wiele składnych akcji oraz w poświęcenie zawodników obu drużyn. Natomiast kibice rudzkich ekip dali popis gorącego dopingu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, więc o wejściu do finału musiała zadecydować seria rzutów karnych. Każda z drużyn wykonywała po 3 rzuty karne. Po niesamowitych emocjach 3 seria zakończyła się wynikiem 12:11!!… jednak górą okazali się nasi rywale.
W meczu o III miejsce AP Bielik zmierzył się z Fortecą Świerklany. Co ciekawe oba zespoły spotkały się w rywalizacji grupowej, w tamtym meczu padł remis 1:1. Mecz o podium zdominowały jednak Bieliki wygrywając w ładnym stylu 4:0.

Warte odnotowania jest to, że królem strzelców turnieju  został nasz zawodnik Łukasz Wojnarowicz 🙂 a zdobył 12 goli.

Gratulujemy całej naszej drużynie, dziękujemy  chłopakom za zaangażowanie oraz siły i serce pozostawione  w Świerklanach, a wytrwałym kibicom za doping !

Zapraszamy do oglądania fotogalerii.