O nas

Akademia piłkarska „Bielik” jest szkółką stworzoną z myślą o najmłodszych pasjonatach piłki nożnej. Nasza oferta skierowana jest do dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 14 lat. Prowadzony w chwili obecnej nabór jest skierowany do chłopców, a w niedalekiej przyszłości utworzona zostanie sekcja dziewczynek.

Oferujemy dzieciom przede wszystkim doskonałą zabawę a także odrobinę ducha zdrowej rywalizacji sportowej.

Stowarzyszenie powstało w oparciu o doświadczenie wieloletniego reprezentanta klubu Górnik Zabrze – Piotra Gierczaka, który dzieląc się swoją pasją z najmłodszymi pragnie pomóc im w starcie na drodze sportowej kariery.

Doświadczenie jakie zdobył podczas swojej wieloletniej przygody z piłką jest gwarancją rzetelności oraz fachowości prowadzonych zajęć stosując najnowocześniejsze metody szkolenia. Bardzo ważnym czynnikiem w szkoleniu dzieci w tym wieku jest poznawanie podstaw techniki piłkarskiej. Duży nacisk położony jest również na zabawę oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe co zapewnia prawidłowy rozwój dziecka tak ważny nie tylko w karierze sportowej ale także w codziennym życiu.

Oprócz fachowej kadry szkoleniowej zapewniamy również konsultacje z doświadczonym fizykoterapeutą . Trenerzy na bieżąco będą podnosić kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i odbywanie staży oraz dołożą starań aby młodzi piłkarze naszej Akademii mieli możliwość sprawdzania się w meczach towarzyskich i turniejach.