Podsumowanie obozu w Pobierowie

23 sierpnia 2015
Za nami 10-dniowy pobyt w Pobierowie, gdzie Akademia Piłkarska BIELIK odbywała swój letni obóz sportowy.
Czas zatem na krótkie podsumowanie.
Nad morzem przebywały 3 grupy naszych wychowanków – grupa najstarsza z rocznika 2002-2003, grupa z rocznika 2004-2005 oraz podopieczni z naszej najmłodszej grupy  2006-2008.
Wszystkie zespoły odbyły po równo – 12 jednostek treningowych oraz rozegrały po 2 mecze kontrolne. Oprócz zajęć na boisku zawodnicy uczestniczyli także w codziennych porannych rozruchach biegowych. Trenerzy przez cały okres pobytu ze starszymi zawodnikami przywiązywali dużą wagę do ogólnej poprawy sfery kondycyjnej u swoich piłkarzy 😉 oraz pracowali nad rozwijaniem wszystkich cech motorycznych. Prowadzone były także treningi o charakterze techniczno – taktycznym oraz koordynacyjnym. Dla niektórych adeptów futbolu z grupy najmłodszej był to pierwszy obóz w życiu. Wszystkie zajęcia w tej grupie były przeprowadzane pod kątem wszechstronności ukierunkowanej na gry i zabawy z piłką. Tutaj najbardziej chodziło o to, by rozpalić w młodych zawodnikach chęć do dalszej przygody z piłką nożną.
Pamiętając jednak, że piłka nożna to nie tylko gra na boisku trenerzy za jeden z celów tego obozu uznali dotarcie do świadomości swoich podopiecznych. Organizowali wspólne warsztaty i rozmowy na tematy takie jak: rola zdrowego odżywiania  się w sporcie,  wzajemny szacunek, fair play oraz zasady zdrowego współzawodnictwa. Trenerzy oraz opiekunowie byli zawsze w gotowości by służyć niezbędną pomocą w każdej sprawie 🙂
Cała grupa obozowa uczestniczyła również w kilku wycieczkach, które na pewno wzbogaciły ich wiedzę oraz pogłębiły wyobraźnię. Udaliśmy się miedzy innymi do Parku Miniatur Latarni Morskich i Kolejek w Dziwnowie, Oceanarium w Pobierowie oraz  zobaczyliśmy ruiny kościoła w Trzęsaczu. Oczywiście musieliśmy zwiedzić także Latarnię Morską w pobliskim Niechorzu.
Przez cały pobyt dopisywała nam pogoda, którą postanowiliśmy w 100 % wykorzystać 🙂 Cała grupa była częstym gościem na pobliskiej plaży (wzbudzając niemałe zainteresowanie turystów i mieszkańców). Organizowane były kąpiele w morzu oraz mecze piłki nożnej plażowej, gdzie rywalizacja i emocje sięgały zenitu.
Podsumowując, nie pozostaje nam nic innego jak ocenić pobyt w Pobierowie bardzo, bardzo pozytywnie. Chcielibyśmy podziękować wszystkim dzieciom obecnym na tym obozie, za siły i zaangażowanie włożone w treningi, za każdą kroplę potu oraz za wszystkie uśmiechy, które przez 10 dni nie schodziły z ich twarzy.
Dziękujemy również kadrze szkoleniowej, wychowawcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg naszego pobytu w Pobierowie 😉 🙂
Mamy nadzieję, że letni obóz sportowy na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.