Z Ustronia wróciliśmy z medalami!

2 lutego 2013

Do udanych możemy zaliczyć wyjazd na Turniej Halowy w Ustroniu organizowany przez KS „Kuźnia Ustroń”. Zespół „Bielik I – Zabrze” zajął trzecie miejsce, a „Bielik II – Bielszowice” uplasował się na szóstej pozycji. Dodatkowo „Królem strzelców” całego turnieju został nasz zawodnik Jakub Gawliczek!

W turnieju  udział wzięły następujące zespoły: KS Kuźnia Ustroń (dwa zespoły), AP Bielik (dwa zespoły), MOSiR Jastrzębie-Zdrój, LUKAM Skoczów oraz Piast Cieszyn.

Bardzo dobrze zaprezentował się zespół AP „Bielik” z Zabrza, który wygrał pięć z sześciu swoich spotkań. Zabrzańska grupa „Bielika”  prowadzona przez trenera Piotra Gierczaka zajęła ostatecznie 3. miejsce gromadząc na swoim koncie 15 punktów. Także po 15 punktów zdobyli LUKAM Skoczów oraz MOSiR Jastrzębie, ale bilans bramkowy tych zespołów był lepszy od naszego dzięki czemu zajęli oni odpowiednio 1. oraz 2. miejsce.
Nagrodą indywidualną został obdarowany Jakub Gawliczek, który zdobył 13 z 19 bramek strzelonych przez zabrzańskiego „Bielika”. Kuba otrzymał w nagrodę od organizatorów pamiątkową statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju.
Walecznością wykazała się także druga, bielszowicka grupa „Bielika”, która zajęła ostatecznie 6. miejsce i  także otrzymała pamiątkowe medale.

Dziękujemy zawodnikom za pozytywną, sportową postawę w turnieju – jesteśmy bardzo dumni z zajętych miejsc!